Стартував новий сезон соціального проекту VIPускники 2018 

03.01.2018

Соціальна агенція «Виключно звичайні» та Соціальний хаб Eight Social Hub розпочинають роботу над новим сезоном соціального проекту VIPускники 2018. Місія проекту - соціалізувати дітей з дитячих будинків, інтернатів та реабілітаційних центрів після завершення школи в суспільстві через пізнання та реалізацію себе в усіх сферах життя.

Місія проекту VIPускники - вирішити основні проблеми випускників дитячих будинків та інтернатів до того, як вони вийдуть у самостійне життя: відсутність практичних побутових знань, невпевненість в собі, споживацьке ставлення до оточуючих, стереотипність сприйняття суспільством, небажання взаємодіяти в команді, складні стосунки з соціумом. 

Такі діти після настання повноліття й випускного фактично зникають з поля зору держави, яка по суті опікується дитиною лише до моменту випускного. Адже після завершення школи такі випускники залишаються сам на сам зі своїми проблемами, не отримавши жодної підтримки, не пройшовши процес адаптації й соціалізації. Ці молоді люди, зрештою, стають непотрібними суспільству. Вони не мають елементарних знань в сфері фінансів, комунікацій, етикету, а тому роблять дуже багато помилок, які не притаманні випускникам з сімей, яким життєві й побутові навички дали батьки.Саме тому організатори вважають, що вирішити ці проблеми можна лише змінивши ставлення до таких дітей, а саме: підтримкою, допомогою в самореалізації, в наданні права вибору й практичних знань щодо основних сфер життя, в вільному спілкуванні з людьми, що пройшли важкий шлях до самостановлення, в підтримці індивідуальності та здійсненні мрії.

Соціальна агенція «Виключно звичайні» та Соціальний хаб EightSocialHub планують провести курс занять з дітьми з метою розвитку практичних навичок життєдіяльності у суспільстві, професійної орієнтації й соціальної адаптації. Заняття будуть спрямовані на те, щоб допомогти випускникам дитбудинків позбутися страху перед самостійним життям у соціумі, розкрити можливості кожного з них, розвинути впевненість у собі, зрозуміти, чим живе сучасне суспільство і про місце кожної людини в ньому, і виконати «рожеву» мрію кожної дитини про красивий одяг на випускний вечір.


Всі ці завдання організатори реалізують протягом декількох етапів роботи з випускниками:

Знайомство з випускниками, індивідуальне спілкування з психологом, стилістом, спеціалістом з профорієнтації.

Профорієнтаційне навчання та практичні заняття зі спеціалістами з різних професійних сфер. Екскурсії до цікавих локацій.

Всеукраїнський флешмоб в соціальних мережах «Подаруй сукню випускниці з дитячого будинку» з метою збору випускного одягу для тих вихованців дитбудинків, які не взяли участь в проекті.

Фотосесія всіх випускників в образах, які для них створили українські дизайнери та професіонали з бьюті-сфери.

Показ суконь та костюмів, які для випускників створили українські дизайнери та професіонали з бьюті-сфери.

Екзаменування випускників після навчання. Презентація своїх проектів.

Стажування випускників в тих сферах, які вони обрали для свого подальшого навчання.

Менторство найкращих випускників.


Наприкінці проекту, який триватиме протягом 6 місяців, кожен учасник матиме не лише нові знання, які зможе щодня втілювати в своєму житті, та новий омріяний дизайнерський одяг для випускного, але й можливість стажування чи роботу по своїй спеціальності, а також кожен випускник матиме найголовніше - впевненість у своїх силах та у своєму успішному майбутньому.

Слідкуйте за новинами проекту на нашій сторінці у Facebook: